"Реал" (Мадрид) направи важна стъпка към първото място в групата си в Шампионската лига. Белите постигнаха минимална победа срещу ПСЖ в най-очаквания мач от четвъртия кръг.

Единствения гол в срещата вкара Начо в 35-ата минута. Парижани създадоха куп отлични възможности, но не можаха да преодолеят Кейлор Навас.

Английските представители "Манчестър юнайтед" и "Манчестър сити" също взеха ценни победи. Воденият от Луис ван Гаал отбор спечели с 1:0 срещу ЦСКА (Москва), а "гражданите" си тръгнаха с 3:1 от гостуването си на "Севиля".

"Реал" и "Манчестър сити" станаха първите два отбора, които си осигуриха място във фазата на преките елиминации.

На "Сантяго Бернабеу" ПСЖ започна по-силно и изигра много добре първото полувреме. Френският първенец имаше превъзходство, но многото пропуски лишиха състава от гол.

Златан Ибрахимович и Единсон Кавани имаха отлучни възможности, от които не се възползваха. Най-големият пропуск направи уругвайският нападател в края на първата част след извеждащо подаване на Анхел ди Мария.

В "Реал" пролича отсъствието на Гарет Бейл и Карим Бензема. В 33-ата минута Марсело беше заменен принудително от Начо, който две минути след това даде преднина на отбора си. След рикошет топката отскочи вляво към аутлинията и от много малък ъгъл Начо я праи във вратата, като се възползва от неразчетеното излизане на Трап. Малко по-късно Рабио стреля, но улучи гредата.

След почивката "Реал" подобри играта си в отбраха и с тактическа мисъл удържа преднината си.

В другата среща от групата "Шахтьор" победи с 4:0 "Малмьо" и взе първите си точки. Украинците са трети с три, а шведите са четвърти със същия актив.

"Манчестър юнайтед" атакуваше срещу ЦСКА, но дълго не успяваше да стигне до гол. Резервата за московчани Думбия направи два големи пропуска в една атака в 79-ата минута при 0:0. Най-напред Давид де Хеа спаси с ръка, а при втория си отблизо улучи хвърлилия се Крис Смолинг.

Секунди по-късно след центриране от дясно Уейн Рууни вкара с глава отблизо.

Българският национал Георги Миланов изигра цял мач за ЦСКА. "Манчестър юнайтед" излезе начело със седем точки. ПСВ победи с 2:0 "Волфсбург" и двата отбора са с по шест, а ЦСКА е четвърти с четири.

В Севиля "Манчестър сити" си осигури спокоен мач, благодарение на бурното начало. "Гражданите" поведоха с 2:0 още до 11-ата минута чрез Рахим Стърлинг и Фернандиньо.

Най-напред Стърлинг получи вляво в наказателното поле и от малък ъгъл вкара. Секунди след това Фернандиньо прати топката във вратата, след като Рико беше избил удар на Бони.

"Севиля" намали на 1:2 в 25-ата минута. Тогава Коке влезе в наказателното поле и от аутлинията пусна топката пред вратата, а Тремулинас засече с глава. Още през първата част "Манчестър сити" си върна преднината чрез Бони, който получи подаване от дясно и със силен удар от близо увеличи.

"Борусия" (Мьонхенгладбах) и "Ювентус" направиха второ поредно равенство, този път 1:1. "Сити" е пръв с девет точки, следван от "старата госпожа" с осем, "Севиля" има три, а германците са последни с две.