"Литекс" се върна към победите след 4:0 срещу "Славия". Това беше първият спечелен мач за оранжевите след две равенства.

Три от головете вкараха чужденци - Диого Виана, Бьорн Маарс Йонсен и Данило Асприля, а другото попадение беше дело на Кристиан Малинов.

"Литекс" събра 27 точки и се доближи на една от водача "Левски", който е с мач по-малко. "Славия" остава пети с 22.

До момента белите показваха стабилна игра в защита. За 14 кръга състезателите на Иван Колев бяха допуснали осем гола.

В този мач обаче това не беше така. "Литекс" надигра "Славия" и заслужено стигна до изразителната победа.

Резултатът беше открит още в петата минута, когато Виана вкара с удар отблизо. Малко преди почивката Йонсен се пребори за топката с бранител на съперника и пусна в наказателното поле успоредно на вратата, а Малинов отбеляза.

"Литекс" вкара още два гола и през второто полувреме. В 53-ата минута Йонсен се разписа по странен начин. След отлично подаване той опита да засече, но не улучи добре топката. Тя отскочи, удари го в главата и влезе във вратата.

Оранжевите стигнаха до четвъртия гол в последните секунди. Тогава Асприла получи извеждащ пас и с добро овладяване преодоля излезлия Марио Кирев и пусна топката в празната врата.