На своя „Ноу Камп” отборът на Барселона постигна категорична победа с 3:0 над гостуващия Виляреал, в среща от 11-ия кръг на Примера дивисион.

И трите попадения в двубоя паднаха след почивката, като те бяха дело на Неймар на два пъти и на Луис Суарес. Бразилската звезда на каталунците даде преднина на своя отбор след точно час игра след асистенция на Серхио Бускетс.

Десет минути по-късно Суарес удвои след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Хауме Коста срещу Мунир. Пет минути преди края Неймар оформи крайния резултат след фантастично изпълнение, с което вдигна на крака близо 75 000 по трибуните. Успехът бе много важен за шампионите, които се изкачиха временно на първата позиция в класирането с актив от 27 точки, с три повече от големия съперник Реал Мадрид, който тази вечер гостува на Севиля.

Именно „Кралският клуб” ще бъде следващия съперник на Барса в първенството. След паузата в Примера, двата тима ще ще премерят сили на „Сантяго Бернабеу” в Мадрид.