Отборът на Тотнъм се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия, след като тази вечер отстрани Рединг, побеждавайки го в преиграването на срещата с минималното 1:0. Българският нападател на "шпорите" Димитър Бербатов не бе включен в групата за мача. Двубоят на Маджески Стейдиъм бе равностоен, като и двата отбора имаха своите възможности за попадение. Все пак по-съобразителни се оказаха възпитаниците на Хуанде Рамос, които още в 15-ата минута откриха резултата в своя полза с гол на капитана на тима Роби Кийн. След центриране на Джърмейн Дженас от корнер Юнес Кабул засече топката с глава и я насочи към вратата, пазена от Адам Федеричи. Стражът на домакините изби коженото кълбо, което обаче попадна в Роби Кийн и уелсецът не се поколеба да се разпише за 0:1. До края на първата част "шпорите" можеха и да увеличат аванса си, но нямаха късмет, като уникални пропуски пред противниковата врата направиха Паскал Шимбонда и Джърмейн Дефоу. След почивката съперниците продължиха да си разменят атаки и да се опитват да създават положения пред вратите. Футболистите на Рединг бяха малко по-мотивирани отколкото през първите 45 минути и на няколко пъти бяха близо до изравнително попадение, но късметът не им достигна, за да го отбележат. Минималнят успех с 1:0 тази вечер позволява на Тотнъм да продължи в следващата фаза на турнира за ФА Къп, където в четвъртия кръг ще срещне лидера във времнното класиране във Висшата лига Манчестър Юнайтед. В друга преигравана среща грандът Ливърпул прегази Лутън с 5:0 и също се класира за четвъртия кръг. Както е известно в първият двубой между двата тима резултатът бе равен - 1:1. Четири от попаденията за "мърсисайдци" бяха реализирани през второто полувреме а капитанът Стивън Джерард записа хеттрик. Първо в последната минута на първата част Райън Бабел откри резултата след асистенция на Фернандо Торес. Осем минути след почивката Джерард удвои преднината на своя отбор, а пет минути след това Сами Хупия направи резултата класически. В 64-ата и 72-ата минута Стивън Джерард вкара още два безответни гола, с които оформи разгромното 5:0.