Френският национален отбор по футбол победи с 2:0 Германия в приятелска среща. Головете за успеха на "петлите" вкараха Оливие Жиру и Андре Пиер Жиняк.

Мачът беше доигран въпреки трагедията в близост до "Стад дьо Франс". В центъра на Париж е имало стрелба, чути са и експлозии. Броят на жертвите е 26, съобщава ITV.

Президентът на Франция Франсоа Оланд е присъствал на мача, но от съображения за сигурност след случилото се е бил изведен. Той е организирал спешна среща в министерството на вътрешните работи.

По-рано през деня германските национали бяха евакуирани от хотела си след сигнал за бомба.

На терена французите бяха по-активни, а световните шампиони не отправиха нито един точен удар за целия мач.

Антони Марсиал изработи гола, с който "петлите" поведоха. В края на първото полувреме той проби от ляво и от аутлинията върна към Жиру, а нападателят на "Арсенал" отблизо нямаше затруднения да вкара. Това беше гол номер 1400 за Франция.

Четири минути преди края на срещата Блес Матуиди центрира от ляво и Жиняк с глава удвои.