Мария Шарапова изравни за Русия във финала на неофициалното отборно първенство по тенис за жени "Фед къп" срещу Чехия.

Най-добрата ракета на "Сборная" постигна победа с 6:3, 6:4 над Каролина Плишкова и така общият резултат в срещата, която се играе в Прага вече е 1:1.

Шарапова реализира решаващ пробив в осмия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втория навакса ранен пробив пасив и след серия от четири поредни гейма поведе с 4:2, след което успя да запази аванса си. Рускинята завърши с 28 печеливши удара срещу само 11 на съперничката си.

По-рано днес чехкините започнаха с победа защитата на титлата си, след като местната номер едно Петра Квитова се наложи над Анастасия Павлюченкова с 2:6, 6:1, 6:1.

Рускинята започна страхотно мача и след пет поредни гейма поведе с 5:1, след което нямаше проблеми да затвори частта. Квитова отговори подобаващо и поведе с 5:0 във втория сет и даде начало на пълния обрат, който завърши отново с 6:1.

Оставащите три мача от сблъсъка (два на сингъл и един на двойки), който се играе до общо три успеха, ще се проведат утре.