Украйна и Швеция спечелиха домакинските си мачове от баражите за място на европейските финали догодина. Украинците се наложиха над Словения с 2:0 в Лвов с попадения през двете полувремена.

Андрей Ярмоленко откри резултата в 23-ата минута, а Евгений Селезньов удвои преднината на домакините в 54-ата минута. Ответният мач ще се играе в Марибор на 17 ноември.

Швеция спечели скандинавското дерби с Дания с 2:1. Мачът се игра в Стокхолм пред близо 50 000 зрители. Емил Форсберг даде преднина на шведите в самия край на първото полувреме, а 34-годишният Златан Ибрахимович се разписа от дузпа за 2:0 пет минути след почивката. Дания успя да върне един гол в 80-ата минута чрез Николай Йоргенсен. За звездата на Швеция Ибрахимович това бе мач №750 в кариерата му. /БГНЕС