Роджър Федерер стартира финалите на АТП с безупречна победа над Томаш Бердих с 6:4, 6:2.

Носителят на рекордните шест трофея от заключителния турнир на осемте най-добри показа страхотен тенис, разнообразна игра и солиден начален удар, за да стигне до успеха само за 69 минути.

34-годишният швейцарец влезе по-бавно в мача и допусна пробив при първата и оказала се последна възможност, която се откри пред съперника му. Шесткратният шампион обаче бързо изравни при 2:2, а нов пробив в деветия гейм му осигури първия сет.

Световният номер 3 увеличи серията си до пет поредни гейм, за да поведе с 3:0 в началото на втората част. До края той не остави никакви шансове на Бердих, който се добра единствено до два гейма при свой сервис.

По-рано днес в първия мач от група "Стан Смит" лидерът в световната ранглиста Новак Джокович също не срещна проблеми срещу Кей Нишикори и победи японския тенисист с 6:1, 6:1 за 65 минути.

Утре предстоят първите срещи от група "Илия Настасе". Анди Мъри играе с Давид Ферер от 16.00 часа, а в 22.00 часа започва двубоят между Рафаел Надал и Стан Вавринка.