Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за нов финал във финалния турнир на АТП в Лондон. Сърбинът победи с 6:3, 6:3 Рафаел Надал и продължава преследването на четвъртата си поредна титла в надпреварата.

Джокович игра много агресивно и не остави възможности пред съперника си. Шампионът разчиташе на силния си начален удар, като спечели 89% от точките при вкаран първи сервис. За целия мач той не позоли на Надал да стигне до нито един шанс за пробив.

Сърбинът направи 24 печеливши удара срещу девет за испанеца. Агресиваната му игра доведе до повече непредизвикани грешки 20 срещу 11.

Прекрасното начало даде увереност на шампиона. Джокович направи пробив на нула и след като го защити, поведе с 3:0. След това до края на сета стоеше стабилно и нямаше проблем да спечели.Вторият сет беше равностоен до 2:2. В петия гейм сърбинът дърпна с 40:15 и при втория си опит направи пробив. Решителната му крачка дойде в деветия гейм - след няколко равенства Джокович отново проби и приключи мача.

Негов съперник във финала ще е победителят от изцяло швейцарския полуфинал между Роджър Федерер и Стан Вавринка.