"Голдън стейт уориърс" изравни рекорда за най-добър старт на сезона в историята на Националната баскетболна асоциация (НБА). Шампионите спечелиха гостуването на "Денвър нъгетс" със 118:108 и записаха 15-а победа от 15 мача.

Ако във вторник се справи със закъсалия "Лос Анджелис лейкърс", тимът от Оукланд ще стане едноличен рекордьор, подобрявайки постиженията на "Вашингтон кепитълс" от 1948 г. и "Хюстън рокетс" от 1994 г.

Клей Томпсън беше най-резултатен за поредния успех на "Голдън стейт". Той вкара 21 точки, включително четири тройки от седем опита, а към това добави седем асистентии, три борби и един чадър.

Едва за втори път от началото на сезона Стеф Къри не беше най-резултатен за своя тим. Този път развитето на мача позволи на Стив Кър да му даде по-голяма почивка. Гардът игра 27:37 минути, в които отново беше на много високо ниво - 19 точки при 50% успеваемост в стрелбата от игра, седем асистенции, четири борби и три откраднати топки.

Още трима играчи на шампионите завършиха с двуцифрен точков актив. Харисън Барнс отбеляза 17 точки, Дреймънд Грийн добави 13, а Андре Игуадала - 12. Тримата отправиха общо 22 стрелби към коша и вкараха 16 от тях.

Двубоят започна равностойно и вървеше кош за кош до 15:15. В последните пет минути на първата част обаче гостите се развихриха и отвориха двуцифрена разлика до края - 34:23.

Във втората част втората петица на "Голдън стейт" се представи доста слабо и "Денвър" започна да стопява разликата. Завръщането на титулярите на "войните" не даде моментален ефект и домакините дори поведоха в резултата при 51:50.

Клей Томпсън обаче направи брилянтни последни 130 секунди, в които вкара три тройки и общо 11 точки, а неговият отбор записа серия от 14:7, за да запази аванса си.

"Голдън стейт" успя да пречупи съперника след 27:21 в третата част, в която Къри вкара 10 точки, а Барнс добави седем. Игуадала и Барбоса увеличиха разликата до 16 точки веднага след началото на последната четвърт. В един момент авансът на "войните стигна 21 точки, а до края "Дневър" успя само да го съкрати до 13.

Дарел Артър беше най-резултатен за домакините, които записаха осма загуба от 14 мача. Той вкара 21 точки, а по 19 реализираха Данило Галинари и Уил Бартън. Емануел Мудиай завърши със 17 точки и осем асистенции, а Никола Йокич записа дабъл-дабъл - 11 точки и 11 борби.