Фаворитът на домакините Лейтън Хюит отстрани Денис Истомин (Узбекистан) във втория кръг на Откритото първенство на Австралия. Хюит надделя с 7-6, 6-3, 5-7, 6-1 над 216-ия в света Истомин, получил „уайлд кард”, след като спечели шампионата на Азия през септември. Поставеният под номер 19 в основната схема Хюит сервираше за мача при 5-4 в негова полза в третия сет, но допусна съперникът му да направи два пробива и да стигне до четвърта част. Истомин измъчи австралиеца и в първия сет, който бе решен с тайбрек. „Загубих част от концентрацията си в края на третия сет. Но и той (Истомин – б.ред.) сервира добре и отигра много добре някои топки. Направи страхотен мач”, не спести похвали за играта на съперника си Хюит. В следващия кръг той ще срещне бившият шампион на турнира Марат Сафин или кипъреца Маркос Багдатис – финалист в Мелбърн през 2006 година. БГНЕС