"Барселона" направи втора поредна грешна стъпка, като отново изпусна победа, която държеше в ръцете си. Каталунците водеха с 2:0 срещу "Депортиво", но гостите успяха да изравнят.

Шампионите играха силен мач и срещу "Валенсия" преди седмица, но в крайна сметка взеха точка от "Местая".

Сега Лионел Меси откри резултата в 39-ата минута, а в 62-ата Иван Ракитич удвои. "Депортиво" съумя да стигне до наглед непостижимото равенство с попаденията на Перес и Бергантинос след 77-ата минута.

"Барселона" е начело с 35 точки, като води с три пред "Атлетико" (Мадрид) и с пет пред "Реал". Двата столични отбора играят мачовете си в неделя.

Меси даде преднина на отбора си след отлично изпълнение на фаул. В началото на втората част гол на Луис Суарес не беше зачетен заради спорна засада.

Вторият гол за "Барселона" дойде в 62-ата минута. Тогава Ракитич отбеляза с много красив удар от около 25 метра.

Перес от "Депортиво" намали в 77-ата минута, когато получи в наказателното поле и с техничен удар преодоля Клаудио Браво. Бергантинос донесе точката за гостите с хубав гол четири минути преди края.