"Челси" най-после напомни за истинското си лице и победи гостуващия "Съндърланд" с 3:1. Това се случи само два дни, след като сините уволниха Жозе Моуриньо, а играчите бяха посочени като главни виновници за раздялата с португалеца.

Пред погледа на новия си мениджър Гуус Хидинк, който изгледа двубоя от трибуните, лондончани направиха страхотен старт на мача, вкараха два гола в първите 13 минути, а малко след почивката успехът беше подпечатан с трето попадение.

Бранислав Иванович, Педро Родригес и Оскар от дузпа вкараха попаденията, които прекъснаха серията на "Челси" от три поредни мача без победа. Сините спечелиха едва за втори път в последните осем кръга и събраха 18 точки, които ги изпратиха на 14-а позиция.

"Челси" откри резултата на "Стамфорд бридж" само след пет минути игра. Уилиан центрира от корнер, а Иванович вкара страхотен гол с глава.

След по-малко от осем минути домакините стигнаха до второ попадение. Педро овладя топката след неуспешен опит на бранител да я изчисти след центриране на Иванович и с левия крак испанецът не остави шансове на вратаря Костел Пантилимон.

Сам Алърдайс бързо реши да смени схемата с трима централни защитници и пусна Адам Джонсън вместо Коатес. "Челси" обаче продължи да доминира, но първо Пантилимон спаси удар на Оскар, а след това Диего Коща пропусна два пъти

Пет минути след почивката Педро пусна чудесно извеждащо подаване към Уилиан, който се пребори с Патрик ван Анхолт и след това беше фаулиран от Пантилимон. Оскар застана зад топката и спокойно реализира.

Само три минути по-късно гостите намалиха резултата. Ван Анхолт продължи топката с глава след заучено изпълнение на свободен удар, Тибо Куртоа я пресече, но влезлият на почивката Фабио Борини направи добавка.

Това попадение смути футболистите на "Челси", но "Съндърланд" пропусна момента да върне втори гол. Постепенно домакините се отърсиха от натиска и дори имаха добри шансове за четвърти гол, но не се възползваха.

През целия мач феновете пееха песни и издигаха транспаранти в подкрепа на Моуриньо, а в същото време често освиркваха някои играчи, сред които Диеко Коща и Сеск Фабрегас.