Рони О'Съливан спечели лесна победа в първия си професионален мач за сезона. 40-годишният англичанин надигра Хамза Акбар от Пакистан с 5:1 в първия кръг на квалификациите на германския Мастърс.

Това е първи турнир за О'Съливан от четвъртфиналите на световното първенство през април, когато загуби от бъдещия шампион Стюарт Бингам. От началото на този сезон той играеше само демонстративни мачове.

О'Съливан показа добра форма и спечели първия фрейм със серии от 52 и 61 точки. В следващите три фрейма нямаше големи точкови серии. Англичанинът спечели втори и четвъртия, а 22-годишният Акбар взе третия.

След почивката Ракетата бързо приключи двубоя, след като направи серия от 58 точки в петия фрейм и от 51 точки в последния.

Във втория и последен кръг на квалификациите О'Съливан ще играе със сънародника си Стюарт Карингтън, който победи Джейми Коуп с 5:4.

Основната фаза на мастърса в Германия ще се проведе между 3 и 7 февруари 2016 г.