Отборът на "Реал" (Мадрид) засега остава дисквалифициран от турнира за Купата на Краля.

Решението на местния футболен съюз бе потвърдено от спортния административен съд в Испания, който отхвърли жалбата на кралския клуб. Преди това същото направи и апелативната комисия към местната централа.

Ръководството на белите вече има само две инстанции, пред които да обжалва изхвърлянето на тима -редовния съд в страната, който разисква казуси от всякакво естествено и Спортния арбитражен съд в Лозана.

"Реал" бе дисквалифициран, след като направи нелеп гаф, пускайки в игра изтърпяващия наказание Денис Черишев в първия мач срещу "Кадис". Руснакът е имал натрупани картони от миналия сезон, когато играеше под наем във "Виляреал".

Въпреки това той започна като титуляр и дори отбеляза първия гол в третата минута. Още на почивката обаче беше сменен, а тимът му победи с 3:1.