Шуменката Цветелина Николаева спечели бронзов медал в категория до 65 кг от завършилото през уикенда във Вилнюс (Литва) Европейско първенство по карате-киокушин. На полуфинала, след много спорно съдийство, Цветелина загуби от представителката на домакините Инга Микщайт и остана трета. Виталий Маринов – другият шуменец, който беше част от Националния ни отбор на това Европейско раздели 5-8 място в категория до 70 кг. На 1/8-финала Виталий отпада от бъдещия вицешампион Тарас Попович от Украйна. „Доволен съм от представянето и на двамата. Въпреки че Цветелина вече се състезава за „Тракия” (Пловдив), тя е наш кадър и нейните успехи са успехи за шуменския спорт. Като класиране, медал от европейско е чудесен резултат. Виталий също показа голямо израстване. Той е един от най-проспериращите български състезатели през последните години”, каза за ШУМ.БГ треньорът на шуменския клуб семпай Даниел Димитров. ШУМ.БГ