Българският волейболист Матей Казийски се състезава в японския "Джейтект стингс" от този сезон, но това не му попречи да завърши начело в индивидуална класация в бившия си клуб "Тренто".

Италианският шампион представи подробна статистика от постиженията през календарната 2015 г. В нея Казийски е състезателят, направил най-много асове. Посрещачът е записал впечатляващите 77 директни точки от начален удар.

Той беше част от състава на Радостин Стойчев, който спечели четвъртата титла за "Тренто" в Серия А1.

Казийски е пръв и в класацията за най-много асове в един мач. През пролетта той направи осем точки от сервис в полуфинала срещу "Закса" в CEV Cup.

Филипо Ланца е състезателят с най-много точки в един мач - 30 срещу "Пиаченца" на 6 януари. Той е и най-резултатен за 2015-а с общо 698 точки. Центърът Емануеле Бирарели държи годишния рекорд за най-много блокади в една среща - десет срещу "Динамо" (Москва).

"Тренто" спечели 40 от 50-те си мача пред годината при геймово отношение 133:62. Състезателите на отбора са били на полето 5171 минути (86.11 часа).