Отборът на Валенсия записа ново поражение в испанското футболно първенство, след като загуби гостуването си Виляреал от 20-ия кръг с класическото 0:3. Така "жълтата подводница" временно заема третото място в класирането в Примера дивисион. Домакините наложиха натиск от самото начало на двубоя и не изпуснаха инициатива до края, а предвид множеството пропуски пред вратата на Валенсия 3:0 бе минималният резултат, с който "жълтите" можеха да победят. Възпитаниците на Мануел Пелегрини откриха головата си сметка едва в шестата минута, когато Робер Пирес се разписа след пас на Нихат - 1:0. Двайсет минути по-късно самият Нихат имаше възможност да удвои преднината на своя отбор, след като изпълни фаул и тресна гредатата зад Тимо Хилдебранд. В 37-ата минута дойде и най-доброто положение за гостите от Валенсия. Капитанът Рубен Бараха опита изстрел от около 30 метра, а ударът му се оказа изненадващо опасен и само отличният рефлекс на стража на домакините не позволи равенството на Ел Мадригал да бъде възстановено. В последната минута на полувремето гредата отново бе верен помощник на Тимо Хилдебранд, след като Джузепе Роси навлезе в наказателното поле на съперника и изведе Нихат очи в очи с германския страж на гостите. След почивката Виляреал продължи да доминира, а възпитаниците на Роналд Куман за пореден път показаха доста посредствен футбол. В 63-ата минута голмайсторът Робер Пирес центрира от ъглов удар, а Капдевиля насочи топката в мрежата на "прилепите" за 2:0. Само седем минути по-късно Нихат най-после се разписа, след като прехвърли вратаря на гостите с много красив изстрел, с който оформи крайното 3:0. В другата среща от кръга по-рано тази вечер Хетафе изненадващо надделя над двукратния носител на Купата на УЕФА Севиля с 3:2. Гостите от Севиля откриха резултата в своя полза с попадение в 16-ата минута, дело на Луиш Фабиано. В 32-ата Франсиско Хавиер Каскеро възстанови равенството, а тринайсет минути след почивката домакините стигнаха до обрат в резултата с гол на Хуан Албин - 2:1. Минута преди последния съдийски сигнал Ивица Драгутинович изравни за 2:2, а в даденото от съдията продължение на двубоя Козмин Контра оформи крайното 3:2. Нетинфо