Отборът на Левски загуби от Динамо Киев с 1:2 в контролна среща в израелския курорт Ейлат, първа проверка на българския шампион за 2008-а година. И двата гола за украинския тим бяха дело на Милош Нинкович и паднаха през първото полувреме,в 28-ата минута и 43-ата. Мариян Огнянов вкара единствения гол за Левски 8 минути преди края на мача, когато пое топка пред наказателното поле и с мощен и прецизен удар намери горния десен ъгъл на вратата на Динамо. Срещата изгледа на живо бившият собственик на Левски и акционер в клуба Майкъл Чорни, а сегашният бос на "сините" Тодор Батков пропусна двубоя заради проблеми с полета си. Отборът на Левски се прибира утре в България. Съставът на Левски в днешния мач: 1.Георги Петков, 3.Живко Миланов (Даниел Боримиров 46'), 4.Игор Томашич, 5.Юсеф Рабех, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов (Стефан Станчев 73'), 10.Жоазиньо (Дарко Тасевски 46'), 18.Мирослав Иванов (Мариян Огнянов 57'), 9.Жеан Карлос(Александър Киров 63'), 19.Зе Соарес (Исмаил Иса 57'), 24.Николай Димитров (Ели Зизов 65'). БГНЕС