"Арсенал" започна успешно защитата на трофея от Купата на Англия, след като победи гостуващия "Съндърланд" с 3:1. "Артилеристите" изостанаха в резултата след четвърт час, но стигнаха до обрат с попадения на Джоел Кембъл, Аарън Рамзи и Оливие Жиру.

Арсен Венгер направи няколко промени, но показа сериозния си подход към турнра, включвайки петима титуляри - Петър Чех, Лоран Косчелни, Ектор Белерин, Тио Уолкът и Жиру. Останалите в стартовия състав бяха Киърън Гибс, Габриел, Алекс Айови, Калъм Чеймбърс, Алекс Окслей-Чембърлейн и Жоел Кембъл.

"Арсенал" създаде първата си голова възможност в деветата минута. Жиру изведе включилия се вляво Гибс, който отправи силен изстрел с левия крак, но третият вратар на "Съндърланд" Джордън Пикфорд боксира в корнер.

Въпреки че домакините бяха по-активни, гостите откриха резултата в 16-ата минута след груба грешка на Косчелни. След като топката му беше върната от Гибс, французинът реши да финтира Йерeмейн Ленс. Холандецът обаче не се подлъга, отне топката и десния крак я изпрати в близкия ъгъл.

Носителят на трофея за последните два сезона бързо стигна до изравнителен гол. В 26-ата минута Айови напредна през центъра и подаде вляво към Уолкът. Той проби към аутлинията и технично центрира към Кембъл, който от точката на дузпата намери долния ляв ъгъл на Пикфорд.

До края на полувремето "артилеристите" не успяха да притиснат достатъчно съперника, за да създадат стопроцентови ситуации пред вратата на "черните котки". След почивката обаче натискът на "Арсенал" се засили. В 54-ата минута топката беше изчистена пред голлинията след удар на Кембъл. Три по-късно удар на Окслейд-Чембърлейн срещна гредата. Напречният стълб спаси и "Арсенал" в 59-ата минута, когато Стивън Флечър стреля силно с глава на три метра от голлинията.

Кембъл можеше да вкара втория си гол две минути по-късно, след като размени двойно подаване с Уолкът. Костариканецът обаче стреля в тялото на добре затворилия го Пикфорд.

В 72-ата минута "Арсенал" все пак стигна до второ попадение. Ектор Белерин се включи в атака, направи двойно подаване с Кембъл и почти от аутлинията центрира във вратарското поле, където защитата изпусна влезлия като резерва Рамзи и уелсецът отблизо реализира.

Четири минути по-късно Жиру отбеляза третото попадение, а в основата отново беше неуморимият по десния фланг Белерин. Испанецът получи подаване от дълбочина от Окслейд-Чембърлейн, напредна и след това сервира топката на Жиру, който не сбърка непосредствено пред вратата.