"Манчестър сити" спечели убедително с 4:0 срещу "Кристъл палас" в мач от 22-ия кръг във Висшата лига. С успеха си "гражданите" поне временно излязоха начело.

Воденият от Мануел Пелегрини отбор събра 43 точки, с колкото са "Арсенал" и "Лестър", които все още не са играли. "Кристъл палас" е осми с 31.

Шампионът "Челси" направи зрелищно 3:3 с "Евертън" у дома, като всички голове паднаха след почивката. Капитанът Джон Тери, който изигра своя мач номер 700, донесе точката за сините в последните секунди. Преди това бранителят си беше вкара автогол.

По-рано четвъртият "Тотнъм" се наложи с 4:1 срещу "Съндърланд" и събра 39 точки.

"Сити" поведе с 2:0 през първата част с красиви голове на Фабиан Делф и Серхио Агуеро от разстояние. Джо Харт два пъти спаси вратата си след опасни удари.

"Гражданите" развиха отлична атака в 68-ата минута и вкараха третия си гол. Топката мина през Давид Силва от ляво, към Агуеро, Яя Туре и надясно към Кевин де Бройне, който пусна пред вратата и от близо аржентинският нападател се разписа.

"Сити" организира контраатака на скорост в 84-ата минута. Агуеро напредна с топката, но вместо да търси хеттрика си, пусна на Силва, който отбеляза.