"Аталанта" и "Интер" завършиха 1:1 в първата среща от 20-ия кръг в Серия А. Двата състава си вкараха по един автогол още до средата на първата част.

"Интер" събра 40 точки и е втори - на точка зад "Наполи" и с една пред шампиона "Ювентус". "Аталанта" е 11-и с 25.

Домакините бяха близо до победата, но отличните изяви на Самир Ханданович им попречиха да постигнат целта си. Словенският вратар спаси три опасни удара, благодарение на което "Интер" спечели точката.

"Аталанта" поведе в 17-ата минута, когато след центриране по земя от ляво Джейсън Мурийо засече топката във вратата си. Почти същото се случи и осем по-късно, но с обратен знак. Тогава Рафаел Толой със сила вкара с собствената си врата в опит да изчисти.

В последните секунди на първата част Ханданович се справи с удар на Гаетано Монакело.

"Аталанта" започна по-силно второто полувреме и създаде още опасности пред вратата на съперника си. Отново Ханданович попречи на домакините да поведат, като спаси чисти положения след удари от близо.

Във втората половина на частта "Интер" взе инициативата, но не можа да стигне до гол.