"Ювентус" продължава със страхотното си представяне в Серия А, след като записа десетата си поредна победа.

"Бианконерите" разгромиха с 4:0 "Удинезе" като гост и така запазиха разликата си с лидера "Наполи" на две точки.

Всичко интересно в мача се случи през първото полувреме, когато паднаха и четирите гола. Пауло Дибала откри резултата с красиво изпълнение на фаул в 15-ата минута, а три минути по-късно асистира на Сами Кедира, който удвои.

В 25-ата минута положението на домакините стана катастрофално, след като Данило направи фаул в наказателното си поле и получи директен червен картон. С изпълнението на дузпата се нае Дибала, който не трепна и направи резултата 3:0.

Алекс Сандро вкара красиво попадение в 42-ата минута след индивидуална акция, завършила с диагонален удар от границата на наказателното поле.  През второто полувреме шампионите решиха да само да доиграят мача и да не тормозят повече обезкървения "Удинезе".

Лучано Спалети пък направи повторния си дебют начело на "Рома" с равенство. Римските "вълци" завършиха 1:1 у дома с опашкаря "Верона". Двата тима изиграха вълнуващ мач, в който домакините два пъти удариха гредата, а гостите още един. "Рома" откри чрез Наинголан няколко минути преди почивката, но след час игра "Верона" получиха правото да изпълнят дузпа, която Пацини реализира.