Барселона се наложи над Атлетик Билбао с 6:0 на "Ноу Камп" в двубой от 20-и кръг на Примера дивисион. Гостите играха почти цял мач с човек по-малко, след като вратарят им Горка Ираисос получи директен червен картон в 4-ата минута за нарушение срещу Луис Суарес.

Меси реализира отсъдената дузпа и Барса поведе още в седмата минута, а Неймар покачи на 2:0 в 31-ата. На почивката Меси бе заменен от Арда Туран и по-късно стана ясно, че аржентинецът има мускулни проблеми. През второто полувреме Луис Суарес реализира хеттрик, а Иван Ракитич добави един гол.

Барселона е на втора позиция с две точки по-малко от Атлетико Мадрид, но е изиграла един мач по-малко. Атлетик остава на девето място в подреждането. /БГНЕС