Шампионът Новак Джокович започна с очаквана победа защитата на титлата си в Australian Open. Сърбинът се наложи с 6:3, 6:2, 6:4 срещу корееца Хьон Чун.

Водачът в световната ранглиста имаше нужда от по-малко от два часа, за да премине във втория кръг в Мелбърн.

Джокович игра съсредоточено с идеята да прекара по-малко време на корта и да се съхрани в горещината. Той приключи срещата с 40 печеливши удара.

Хьон Чун, който ще участва в турнира в София след две седмици, показа много добри удари основно в първия сет. 19-годишният кореец обаче не успя да се противопостави на съперника си.

В петия гейм на втория сет Чун се бори до последно, за да избегне пети пореден пробив. И след осем равенства успя да вземе сервис гейма си.

Третият сет премина на скорост - Джокович започна с пробив, като даде само точка на съперника си. След това до края двамата взимаха геймовете, в които сервираха, на нула или само с една загубена точка.