Звездата на Барселона Лионел Меси няма да вземе участие в предстоящия четвъртфинален мач за Купата на Краля срещу Атлетик Билбао на „Сан Мамес“.

Аржентинецът има разтежение на дясното бедро и след направените му медицински изследвания стана ясно, че няма да бъде на разположение на старши треньора Луис Енрике за предстоящия двубой срещу баските.

На Меси бе направен ядрено-магнитен резонанс, който е показал, че състоянието му може да се влоши при положение, че играе на „Сан Мамес“.

Много е вероятно звездата на Барселона да не вземе участие и в края на седмицата при гостуването на Малага на „Ла Росаледа“.

Така в първия мач от четвъртфиналите за Купата на Краля Барселона ще бъде без Лионел Меси и Луис Суарес.

Звездата на каталунците отбеляза и първия гол за успеха с 6:0 срещу Атлетик на „Камп Ноу“ в мача от 20-ия кръг на Примера дивисион. Меси се разписа от дузпа, а в началото на второто полувреме бе заменен, защото от треньорския щаб не искаха да поемат рискове със здравословното състояние на играча.