Отборите на Ливърпул и Астън Вила не успяха да излъчат победител, след като завършиха наравно 2:2 в последна среща от 23-ия кръг на английското футболно първенство във Висшата лига, играна пред 43 000 зрители на стадион "Анфийлд". Бившият капитан на българския национален отбор Стилиян Петров игра цял мач за тима от Бирмингам, като се представи много добре и имаше основна заслуга за първото попадение на Астън Вила. Домакините откриха резултата в 19-та минута, когато Юси Бенаюн получи добър пас от Фернандо Торес, отправи удар, който срещна тялото на защитник на Вила, но при добавката израелският национал намери мрежата. В 69-та минута бирмингамци изравниха след красив гол със задна ножица на Марлон Херууд. В основата на попадението бе Стилиян Петров, който бе съборен в центъра на терена и от последвалия фаул, изпълнен от българина, гостите стигнаха до изравнителното попадение. Само три минути по-късно футболистите на Мартин О'Нийл поведоха в резултата. Шведският национал Олаф Мелберг отправи шут по посока на вратата, коженото кълбо рикушира в тялото на Фабио Аурелио и излъга Хосе Рейна. Две минути преди края на редовното време Питър Крауч, който се появи на терена в 80-та минуа, оформи крайното 2:2 със силен удар от границата на наказателното поле.