"Ювентус" продължава успешно защитата на Купата на Италия. "Бианконерите" се наложиха с 1:0 срещу "Лацио" в Рим и се класираха за полуфиналите.

Ценния гол вкара бившият футболист на "орлите" Щефан Лихщайнер в средата на второто полувреме.

В спора за място във финала "Ювентус" ще срещне в два мача "Интер". "Нерадзурите" преодоляха с 2:0 "Наполи" като гост. В другия полуфинал "Милан" играе с "Алесандрия".

"Ювентус" имаше превъзходство в срещата на "Олимпико" и спечели 13-ата си поредна победа във вътрешните турнири. След почивката шампионите надиграха съперника си, чийто първи точен удар дойде в 94-ата минута.

Гола за бяло-черните дойде в 65-ата минута. Тогава Симоне Дзадза стреля от разстояние, но улучи гредата. Топката попадна в Лихщайнер, който стреля. Вратарят Марко Вьолфли се хвърли и изби, но топката беше преминала голлинията.

В мача "Ювентус" имаше още възможности да вкара. Най-чистата се откри пред Дзадза, който получи на празна врата вдясно, но не улучи.

В края и Марио Манджукич можеше да увеличи преднината на отбора си, но не успя да преодолее швейцарския вратар.