"Литекс" стартира с победа контролите си в Испания, а мачът бе и неофициален дебют на новия наставник на оранжевите Любослав Пенев.

Ловчанлии спечелиха с 2:0 срещу "Од Гренланд", който завърши на четвърто място в норвежкия шампионат в края на миналата година.

В герой за българския тим се превърна нападателят Милчо Ангелов, отбелязал след почивката и двете попадения за успеха.

"Литекс" контролираше мача през цялото време и още през първото полувреме можеше да поведе в резултата, но последователно Арсенио, Йонсен, Гълъбов и Минчев направиха пропуски.

През втората част играчите на Пенев продължиха да контролират мача. В 62-ата минута Руменов изведе Милчо Ангелов, таранът технично копна топката над вратаря и откри резултата. Малко по-късно след корнер и разбъркване в наказателното поле Пламен Гълъбов можеше да се разпише отблизо, но стреля над гредата.

В самия край на мача Милчо Ангелов затвърди победата за българския отбор с втори гол. Новото попълнение Густаво Кулма проби по десния фланг и шутира, норвежкия вратар изби, но притичалият Ангелов прати топката в мрежата.