Хандбалният отбор на Шумен загуби първи домакински мач в плейофите на женската „А” група. В зала „Плиска” нашите момичета паднаха с 26:34 от временния водач в първенството и кандидат-шампион „Локомотив”(Варна). Гостенките започнаха много силно мача и поведоха с 0:4. Шуменските хандбалистки успяха да намалят до 3:5, но след това по-класният отбор на „Локомотив” контролираше мача и се оттегли на почивката с преднина от 7 гола – 13:20. През втората част картината не се промени и варненки заслужено стигнаха до победата – 26:34. Най-резултатна за „Шумен 98” беше Гергана Павлова, която отбеляза 9 гола, но те се оказаха твърде недостатъчни срещу силните варненки, които имаха в състава си 4 националки. ШУМ.БГ