"Излязах на корта със страхотна концентрация и изпълних плана си перфектно", заяви световният номер 1 Новак Джокович след успеха си над Роджър Федерер с 6-1, 6-1, 3-6, 6-3 на полуфиналите на Аустрелиън Оупън.

Сръбският тенисист бе неудържим в първите два сета, когато даде само 3 гейма на съперника си, а след кратко отпускане и загуба на 3-та част, затвори мача след 2 часа и 19 минути игра. "Играх невероятно в първите два сета, но това ниво ми беше нужно срещу Роджър, защото той се представяше страхотно в турнира дотук. Знаех, че той ще бъде агресивен, ще променя темпото и ще се опитва често да излиза на мрежата, но аз излязох на корта със страхотна концентрация и изпълних плана си перфектно.

Мачът обаче бе битка до последната точка", коментира Джокович след успеха. В неделя той ще се опита да спечели 6-та титла от Откритото първенство на Австралия, а негов съперник във финала ще бъде Анди Мъри или Милош Раонич. /БГНЕС