"Ювентус" продължи страхотното си представяне в Серия А, след като записа 12-ата си поредна победа. Поредната "жертва" на "бианконерите" бе "Киево", който загуби с 0:4 у дома в мач от 22-ия кръг.

Играчите на Масимилиано Алегри решиха всичко в мача още преди почивката с два гола на Алваро Мората, а през второто полувреме Сандро и Погба довършиха започнатото.

Със спечелените три точки "Ювентус" излезе начело в класирането с 48 точки, с една повече от "Наполи", който по-късно днес посреща "Емполи"."Киево" пък е на десета позиция с 27 точки.

"Бианконерите" започнаха вихрено срещата и поведоха още в шестата минута. Стефан Лихтщайнер напредна отдясно и с прострелно центриране по земя прати топката към Алваро Мората, който без проблеми откри резултата.

Гостите на практика решиха всичко в срещата с второ попадение пет минути преди почивката. Пауло Дибала напредна в наказателното поле, подаде наляво към Сами Кедира, а той върна към центъра, където Мората отново необезпокояван прати топката в мрежата за 2:0.

След почивката събитията на терена не се промениха особено, а в рамките на няколко минути "Ювентус" направи резултата разгромен. В 61-ата минута Лихтщайнер направи поредния си добър рейд по дясното крило, навлезе в наказателното поле и подаде към Пол Погба. Той разгърна към нахлуващия вляво Алекс Сандро, за когото не бе проблем да се разпише.

Самият Погба пък бе точен шест минути по-късно, след като проби през центъра, размина няколко защитници и с прецизен удар между двама защитници завърши за 4:0. До края мачът се доиграваше и нови голове не паднаха.