"Литекс" постигна третата си победа от три мача в подготовката си в Испания. Оранжевите се наложиха с 3:1 срещу шампиона на Хърватия "Динамо" (Загреб).

Всички голове дойдоха след почивката. За българския отбор се разписаха Милчо Ангелов, Кирил Десподов и Никола Колев.

"Литекс" имаше възможност да поведе в 31-ата минута, когато Иван Горанов изпълни пряк свободен удар. Той насочи топката в горния десния ъгъл, но вратарят на хърватите спаси. Българите бяха по-активни и пропуски направиха Десподов и Колев.

В 52-ата минута Емил Петров центрира от дясно и Ангелов вкара с глава. "Динамо" успя да изравни 11 по-късно, когато Фернандес се възползва от подаване след ъглов удар.

Секунди по-късно "Литекс" върна преднината си. Румен Руменов изведе отлично Десподов сам срещу вратаря и той отбеляза. В 67-ата минута Колев получи от Арсенио и с диагонален удар вкара за 3:1.

В предните си две срещи в Испания воденият от Любослав Пенев състав се наложи с 2:0 срещу "Од Гренланд" и с 1:0 срещу "Стрьомгодсет".