Отборите на Наполи и Ювентус продължиха надпреварата помежду си за лидерската позиция в италианското първенство.

В мач от междинния 23-и кръг на Серия А Наполи постига много ценна победа с 2:0 при визитата си на Лацио. Неаполитанци стигнаха до успеха в рамките на само три минути след попадения на „обичайния заподозрян” Гонсало Игуаин (24’) и Хосе Кайехон (27’).

Това бе седма поредна победа за играчите на Маурицио Сари, които продължават да водят в класирането с 53 точки.

Основният преследвач на Наполи – Ювентус, също записа успех и то рекорден – 13-и поред в шампионата. „Бианконерите” се наложиха като домакин с минималното 1:0 над Дженоа. Единственото попадение в срещата падна в 30-ата минута, при която бранителят на „грифоните” Себастиан Де Майо си отбеляза автогол.

Със спечелените три точки торинци остават на втората позиция с 51.