С гол на Симоне Дзадза в последните секунди "Ювентус" спечели дербито с "Наполи" и се изкачи начело на Серия А. Шампионите се наложиха с 1:0 и вече имат 15 поредни победи.

"Ювентус" събра 57 точки и вече с една пред "Наполи". Третият "Рома" има 47.

Двубоят в Торино предложи динамичен футбол с много атаки, но и малко чисти положения. През първото полувреме "Наполи" беше по-близо до отбелязването на гол.

В 34-ата минута след много добро центриране от дясно Леонардо Бонучи изчисти точно преди Гонсало Игуаин да засече от няколко метра пред вратата.

След последвалия ъглов удар Раул Албиол стреля отблизо, но Джанлуиджи Буфон спаси. При втория си опит от малък ъгъл испанецът не улучи вратата.

След почивката и "Ювентус" стигна до отлична възможност, но също не се възползва. В 63-ата минута Пауло Дибала стреля силно от чиста позиция, но при фалцовия му удар топката мина над вратата.

В 88-ата минута Патрис Евра подаде на Дзадза. Той пое и стреля мощно пред наказателното поле, а след рикошет в крака на защитник на "Наполи" топката влезе във вратата на Хосе Рейна.