Григор Димитров започна успешно участието си на турнира в Делрей Бийч, след като победи Дуди Села с 6:4, 6:2 за 1.10 часа игра.

Това бе четвърти успех от четири мача за поставения под №4 в основната схема българин срещу представителя на Израел.

В следващия кръг той ще се изправи срещу победителя от мача между босненеца Дамир Джумхур и Рикардас Беранкис от Литва.

Стартът на срещата се отложи с няколко часа заради проливен дъжд, а след това силният вятър пречеше много и на двамата тенисисти. Българинът, който не беше играл от отпадането си в първата седмица на Australian Open, все пак успя да се концентрира и спечели заслужено двубоя.

Двубоят започна с размяна на сервис геймове и още в третия Димитров стигна до възможност за пробив, но Села го отрази. При 3:3 българинът все пак спечели подаването на съперника си, след което затвърди преднината си при свой сервис за 5:3.

Когато сервираше за сета при 5:4 хасковлията изпита сериозни затруднения заради силния вятър, но все пак успя да затвори сета.

Втората част започна чудесно за Димитров и той проби два пъти в  първите пет гейма и набързо поведе с 5:1. При 5:2 той успешно сервира за мача, който приключи без да допусне възможност за пробив нито един път.