Състезателката по шорттрек Катрин Маноилова донесе трети медал за България от младежката зимна олимпиада в Лилехамер.

17-годишната Маноилова стигна до отличията в международната смесената щафета.

Българката беше в отбор с Анита Нагай от Казахстан, Карлис Круцберг от Латвия и Казуки Йошинага от Япония.

Те спечелиха по-рано втория полуфинал, а във финала водеха в продължение на две обиколки, но в крайна сметка останаха трети.

Маноилова спечели второ отличие от игрите в Лилехамер, след като във вторник грабна бронза в индивидуалната надпревара на 500 метра.

Другият български медал също е бронзов. Той беше спечелен от Валентин Миладинов в отборния ски бордъркрос.

Българското участие в младежката зимна олимпиада завършва утре, когато Милена Тодорова, Мария Здравкова, Кристиян Стоянов и Петър Велчев трябва да стартират в смесената щафета по биатлон от 13.00 часа.