Българският тенисист Григор Димитров преодоля първия кръг на турнира в Акапулко. Той се наложи със 7:5, 6:1 срещу американеца Денис Кудла.

Димитров, който е шампион в турнира от 2014 г., имаше нужда от около час и половина игра, за да стигне до успеха.

Следващият му съперник отново е от САЩ - Доналд Йънг. Американецът преодоля с 6:3, 6:3 Жил Мюлер от Люксембург.

Мачът започна с ранен пробив за Кудла. Заемащият 64-ото място в световната ранглиста тенисист го защити и поведе с 2:0.

От този момент Димитров подобри представянето си в сервис геймовете. В четвъртия гейм той имаше две възможности да върне пробива, но съперникът му се защити. Това обаче се случи в шестия гейм, когато българинът изравни резултата.

Той имаше нови три възможности за пробив в осмия гейм, но с много усилия Кудла се справи. Решителната стъпка Димитров направи в последния възможен момент преди сетът да стигне до тайбрек. При 6:5 и сервис на съперника си той дръпна с 40:15 и от втория опит приключи сета.

Два бързи сервис-гейма дадоха началото на втория сет. След това Димитров трябваше да спаси две възможности за пробив пред американеца и се справи.

Последва най-дългият гейм в мача, като българинът излезе победител и заслужи пробив, с който поведе с 3:1. Това му даде увереност и до края на срещата държеше инициативата, без да даде гейм на съперника си.

Димитров получи подкрепата от приятелката си Никол Шерцингер, която беше на трибуните.