"Реал" (Мадрид) се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига след втора победа над "Рома".

В реванша на испанска земя белите се наложиха с 2:0 и така с общ резултат 4:0 от двете срещи намериха място в следващата фаза.

Двата гола на домакините паднаха в рамките на четири минути през второто полувреме. Кристиано Роналдо откри резултата в 64-ата минута, а след това асистира на Хамес Родригес за второто попадение.

Зинедин Зидан направи цели пет промени в състава си в сравнение с двубоя през уикенда срещу "Селта", спечелен от мадридчани със 7:1.

Няколко минути след началото на двубоя се стигна и до първата интересна ситуация в него. Домакините организираха бърза атака, при която последва удар, а Зуканович игра с ръка в наказателното поле. Главният рефер обаче подмина ситуацията.

В 14-ата минута "Рома" отговори със сериозен пропуск. Хубава контра атака, започната от Мохамед Салах отдясно завърши с пас към Един Джеко на левия фланг. Босненецът бе оставен абсолютно непокрит и напредна, но след като вратарят на домакините Кейлор Навас скъси ъгъла, той стреля в аут.

След половин час игра Салах пропусна и най-добрата възможност за гостите. Той бе изведен сам срещу Навас, овладя добре, но стреля покрай вратата.

"Реал" започна второто полувреме по-настървено и взе инициативата. Натискът им даде резултат и с двата си бързи гола те убиха интригата. В 64-ата минута резервата Лукас Васкес центрира перфектно към Роналдо, който изпревари Манолас и от близо вкара за 1:0.

Четири минути по-късно португалецът изведе Хамес Родригес, а колумбиецът прати топката между краката на вратаря за крайното 2:0.

Роналдо направи непростим пропуск в 70-ата минута, когато от около осем метра не успя да намери целта. Хаотичният натиск на "Рома" даде резултат в 88-ата минута, но късметът бе на страната на домакините и удар на Пероти уцели страничния стълб.

В другия осминафинален реванш днес "Волфсбург" победи с минималното 1:0 "Гент" у дома и така след успех с 2:2 в първия двубой се класира напред с общ резултат 4:2. Единственото попадение в мача вкара Андре Шюрле в 74-ата минута, след като бе намерен отлично в наказателното поле от Джулиан Дракслер.