Мартен Фуркад продължи тоталаната си доминация на световното първенство по биатлон и спечели четвърти златен медал от четири състезания в Осло-Холменколен.

Французинът беше над всички в днешния индивидуален старт на 20 километра, след като преди това триумфира в спирнта, преследването и смесената щафета.

Силно състезание днес направиха и българските биатлонисти. Красимир Анев зае 12-ото място с една грешка в стрелбата, а въпреки че сбърка цели три пъти, Владимир Илиев финишира 21-и с осми бегови резултат.

Михаил Клечеров пък записа най-силното състезание в кариерата си, след като свали всичките 20 мишени и завърши на 26-ата позиция. Четвъртият българин в днешния старт Димитър Герджиков натрупа четири наказатени минути и се нареди 77-и от 99 участници.

Анев, Илиев, Клечеров и Герджиков финишираха съответно на 2:33.6 мин., 3:15.6 мин., 3:40.0 мин. и 8:36.1 мин. от шампиона Мартен Фуркад.