Българските борци в свободният стил спечелиха четири медала от европейското първенство в Рига. След като във вторник Елица Янкова и Георги Вангелов взеха бронзови отличия, днес същото направиха Николай Куртев в категория до 70 кг и Мими Христова в категория до 58 кг.

Куртев победи румънеца Адриан Йонуц с 9:2 точки в битката за бронза. Той се отърси от лошото начало, след като изостана с 1:2 след първата част, за да вземе осем поредни точки - шест в средата на втората част и още две в края. Куртев спечели първия си медал от голям шампионат.

Христова завоюва втори бронзов медал от европейски първенства след 2014 г. В схватка за третото място тя тушира германката Луиза Хелга Герда.

Любен Илиев също имаше шанс за отличие, но загуби драматично срещу Алексей Николаев от Беларус. Двамата завършиха наравно 4:4, но Николаев взе бронза в категория до 125 кг, тъй като отбеляза последните точки в двубоя.

Най-първо място в класирането по медали след свободния стил при мъжете и жените е Русия - седем, от които четири златни и три бронзови.

Азербайджан има две първи, две втори и две трети места, а турските борци са с две титли и общо четири отличия. Украйна завоюва най-много медали в свободния стил - десет, но все още няма златен.

В събота стартира надпреварата в класически стил. Четирима българи ще излязат на тепиха утре - Радослав Василев (категория до 59 кг), Константин Стас (66 кг), Елис Гури (98 кг) и Любомир Димитров (130 кг). Неделя е последният ден от шампионата.