Българската тенисистка Цветана Пиронкова отпадна от турнира в Индиън Уелс. Пловдивчанката загуби с 2:6, 1:6 от 12-ата в схемата на надпреварата Тимеа Бачински.

Швейцарката имаше нужда от 64 минути, за да постигне бързата победа.

Пиронкова започна силно и уверено с гейм на нула. Това обаче остана всичко по-значимо, което тя успя да постигне в сета.

Бачински влезе в серия и дръпна с 5:1. До края на първия сет българката получи възможност единствено да вземе още един гейм, преди резултатът да стане 2:6.

Вторият сет започна с продължителен гейм, в който швейцарката превърна в пробив втората си възможност. Това я окрили и тя влезе в нова серия до 5:0 с три пробива.

В момента, в който 12-ата в схемата сервираше за спечелването на мача, се получи изненада. Пиронкова върна единия пробив, при това на нула. Веднага след това Бачински направи нов пробив за 6:1 и спечели мача.

На старта Пиронкова преодоля Дона Векич, като това беше първата ѝ победа в първия кръг на турнира от шест години.