"Лестър" отново поведе с пет точки на върха в класирането на английското първенство, след като победи "Нюкасъл" у дома.

"Лисиците" се наложиха с минималното 1:0, а голът за успеха бе дело на Шинджи Оказаки през първото полувреме.

Така играчите на Клаудио Раниери събраха 63 точки, докато "Тотнъм" има 58, следван от "Арсенал" с 52 и мач по-малко.

Двубоят бе дебютен за Рафаел Бенитес начело на "Нюкасъл", който продължава да се бори за оставане в елита. Черно-белите имат 24 точки и заемат предпоследното място в подреждането.

Първото положение в мача бе за гостите и дойде в 17-ата минута. Муса Сисоко се бе пласирал добре около точката за дузпа и засече с глава центриране, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб.

В 25-ата минута "Лестър" поведе след страхотно изпълнение на Оказаки. След карамбол в наказателното поле на "Нюкасъл" японецът се озова непокрит и със задна ножица прати топката неспасяемо в мрежата.

Три минути по-късно "лисиците" бяха близо и до втори гол, след като Марк Албрайтън направи самостоятелен пробив и стреля от границата на наказателното поле, но шутът му мина встрани от десния стълб.