Барселона победи за втори път Арсенал, този път с 3:1 и с общ резултат 5:1 се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

„Артилеристите“ обаче се противопоставиха доста сериозно на европейския шампион, играха смело и отпаднаха с високо вдигната глава.

По-високата класа на каталунците обаче им отреди очакваното участие в жребия сред най-добрите осем, а той ще се тегли в петък от 13.00 ч.

Барселона не бави дълго Арсенал и откри резултата с попадение на Неймар в 18-ата минута - 1:0. Той бе изведен с пас по конец от Луис Суарес. Арсенал обаче показа, че е жив и изравни чрез Елнени в 51-ата минута - 1:1. В 65-ата минута Луис Суарес обаче отново изведе напред каталунците - 2:1. В 88-ата минута Лео Меси копна топката и я прати във вратата за 3:1