Единствената българка на световното първенство по лека атлетика в зала - Радослава Мавродиева, завърши на шесто място в тласкането на гюле.

В Портланд атлетката записа резултат от 18 метра, което е неин личен рекорд за сезона. Останалите два успешни опита на българката бяха 17.01 и 17.91 метря.

Шампионка в сектора стана американката Мишел Картър, която завърши с 20.21 метра. С нов национален рекорд в зала сребърното отличие стана притежание на Анита Мартон от Унгария - 19.33 метра, а до бронза стигна новозеландката Валери Адамс, която записа 19.25.

В тройния скок при мъжете за първи път в историята победител стана китаец в лицето на Бин Дун, който записа 17.33 метра. При жените световната титла също бе първа, но за Венецуела, представена 20-годишната Юлимар Рохас. Тя направи един единствен успешен опит - 14.41 метра.

В спринта на 60 метра при жените златото бе спечелено от националната шампионка на САЩ Барбара Пиер, който финишира за 7.02 секунди. Втора завърши холандката Дафне Схиперс с 2 стотни по-слабо време. Със 7.06 бронзът отиде при Илейн Томпсън от Ямайка.

На 400 метра при жените шампионка стана трениращата при българския специалист Янко Братанов Олулакеми Адекоя от Бахрейн, която спря хронометрите на 51.45 секунди.