Последните два старта за сезона от Световната купа по биатлон бяха отменени заради бурен вятър в руския зимен център Ханти-Мансийск, съобщиха организаторите.

По програма днес трябваше да се проведат масовите стартове за мъже и жени. По-рано обаче силен вятър събори едно от осветителните тела на комплекса, което падна на стрелбището.

"След падането на осветителния стълб трасето се нуждае от ремонт. Същото се отнася и за стрелбището", казаха от организационния комитет.

Така Световната купа по биатлон завърши, а носители на големите кристални глобуси при мъжете и жените станаха съответно французинът Мартен Фуркад и чехкинята Габриела Соукалова.

На второ място при мъжете се нареди Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия), следван от Антон Шипулин (Русия).

Най-високо класираният българин в тазгодишното издание на надпреварата е Красимир Анев на 30-а позиция. Владимир Илиев е с осем места по-назад, Антон Синапов е 71-ви, а Михаил Клечеров - 83-ти.

При дамите Десислава Стоянова се класира на 74-а позиция, докато Емилия Йорданова завърши на 96-о място в крайното класиране.