Българската тенисистка Сесил Каратанчева приключи участието си в Маями. Тя отпадна във втория кръг от квалификациите след загуба с 2:6, 2:6 срещу американката Ана Татишвили.

Представителката на домакините започна силно и след два пробива поведе с 4:0. До края на сета Каратанчева стабилизира играта си в геймовете, в които сервираше, но не можа да направи повече.

Във втория сет Татишвили отново направи ранен пробив. Американката спечели сервис гейма на съперничката си и за четвърти път, за да стигне до победата.

Това е третата загуба на Каратанчева от три мача срещу Татишвили.

По-късно предстои и мачът на Цветана Пиронкова. В директен спор за място в основната схема пловдивчанката ще се изправи срещу поставената под номер десет в квалификациите Елена Веснина.

Българката спечели с 6:4, 6:2 срещу Луиза Чирико преди по-малко от 24 часа. Веснина започна турнира с безпроблемна победа с 6:3, 6:1 срещу украинката Катерина Козлова.