Отборът на Камерун разби с 5:1 Замбия във втория кръг от груповата фаза на турнира за Купата на африканските нации в Гана. Головете за камерунците бяха дело на Джереми, Йоб, Емана и Самуел Ето'о, който вече има три попадения. Опасните положения пред двете врати следваха едно след друго. Резултатът бе открит в 28-та минута от пряк свободен удар от Джереми. В 32-та минута Йоб увеличи преднината на камерунците. В самия край на първата част Емана направи преднината класическа. След подновяването на играта отборът на Замбия се опита да натисне, но безуспешно. Четвъртото попадение за камерунците дойде след дузпа изпълнена от Самуел Ето'о, за който това бе трето попадение, а в 82-та отново се разписа Йоб. Почетният гол за Замбия бе вкаран от Катонго в самия край на срещата. В другия двубой от група С Египет победи Судан с класическото 3:0 и така с две победи на практика си осигури участие в следващата фаза на турнира. Автор на първия гол в 29-та минута бе Абдел. Другите две попадения бяха дело на Терика, който се разписа на два пъти в 77-та и 84-та минути. БГНЕС