ЦСКА записа 24-ата си поредна победа от началото на сезона във В група, след като победи "София 2010" с 5:1 като гост.

С успеха "армейците" събраха пълен актив от 72 точки и минаха границата от сто вкарани гола. Те вече са с общо 102 попадения, като са допуснали само три.

Точни за успеха бяха капитанът Борис Галчев на два пъти, Преслав Йорданов, Момчил Цветанов, а Мирослав Иванов от домакините си отбеляза и автогол. Почетното попадение във врата на червените пък вкара Радой Божилов.

Двубоят започна с пълна доминация на ЦСКА, но футболистите на бившия капитан на червените Тодор Янчев успяваха да не получат гол, най вече благодарение на вратаря си. Той обаче бе безпомощен в 26-ата минута, когато Галчев изпълни перфектен пряк свободен удар от около 23 метра, който срещна напречната греда, но след това влетя в мрежата.

Минута по-късно Преслав Йорданов центрира по земя в малкото наказателно поле на "София 2010", където Мирослав Иванов в опита си да изчисти топката я изпрати в собствената си врата. В 38-ата минута наказателната акция на ЦСКА продължи, след като Галчев изведе Самир Аясс, който подаде на намиращия се пред празната врата Преслав Йорданов. За нападателя не бе проблем и отблизо направи резултата 3:0.

Четири минути по-късно Момчил Цветанов финтира няколко пъти десния бек на домакините Тини Стоичков и стреля от малък ъгъл. Стражът на домакините Пейков не се намеси по най-добрия начин и позволи топката да влезе за четвърти път в мрежата му.

След почивката заради ясния изход на двубоя двата тима играха много освободено и създадоха много положения, а играч на "София 2010" уцели гредата. Червените все пак стигнаха до пети гол в 79-ата минута, когато точен отново бе Борис Галчев.

Пет минути преди края Божилов вкара почетното попадение за домакините, което бе едва третото във вратата на ЦСКА през този сезон.