Григор Димитров ще играе с Гаел Монфис в осминафиналите в турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Французинът се наложи с 6:3, 6:4 срещу Пабло Куевас.

Монфис, който е 16-и в световната ранглиста, изигра силен мач и не допусна нито една възможност за пробив. Той записа 13 аса и с по един пробив в двата сета заслужи успеха.

До момента двамата са се срещали четири пъти, като Димитров има три загуби. Единствената му победа дойде на клей в Букурещ през 2014 г., където българинът водеше с 5:1 в първия сет, когато съперникът му се отказа.

Последният им официален мач е от мастърса в Монте Карло миналата година. Тогава френският тенисист се наложи с 6:1, 6:3 в четвъртфиналите.

След края на миналия сезон двамата изиграха демонстративен мач в София. В "Арена Армеец" Димитров спечели с 6:3, 6:4.

Българинът, който е 28-и в света, се класира за осминафиналите в Маями след обрат срещу втория в схемата Анди Мъри.